W dniu 28 marca 2025 roku odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Gminy Redzikowo, w której uczestniczyło 15 radnych, co zapewniło prawomocność obrad. Przewodniczący sesji powitał wszystkich obecnych, w tym Panią Inspektor Bożenę Jugowiec oraz Pana Wojtka, informatyka, który czuwał nad przebiegiem obrad.
Sesja skupiła się na jednym głównym punkcie porządku obrad, którym był projekt uchwały nr XVI/162 dotyczący wystąpienia z wnioskiem o zmianę granic Gminy Redzikowo.
Pani wójt przedstawiła argumenty za koniecznością korekty rozporządzenia Rady Ministrów z 25 lipca 2022 roku, które zmieniło granice miasta Słupska, włączając w nie tereny Gminy Redzikowo. Wójt podkreśliła, że w wyniku tego rozporządzenia, Gmina straciła prawie 1000 hektarów, w tym tereny inwestycyjne w Płaszewku, które były przekazane gminie jako rekompensata za lokalizację tarczy antyrakietowej w Redzikowie. Zwróciła uwagę na fakt, że teren ten był przez Gminę intensywnie rozwijany, a dochody z podatków z tego obszaru od 2023 roku trafiają do budżetu miasta Słupska, co jest dla Gminy niesprawiedliwe.
Pani wójt zaznaczyła, że przygotowanie terenu do inwestycji wiązało się z dużymi nakładami finansowymi, w tym zaciągnięciem zobowiązań w postaci emisji obligacji, które Gmina spłaca do 2028 roku. W związku z tym, wójt apelowała o poparcie dla uchwały, mając nadzieję na pozytywne rozpatrzenie wniosku przez Radę Ministrów.
Po wystąpieniu Pani wójt przystąpiono do głosowania nad projektem uchwały. Uchwała została przyjęta jednogłośnie przez wszystkich obecnych radnych.
Po wyczerpaniu porządku obrad, Przewodniczący zamknął sesję, dziękując wszystkim za udział.
W skrócie, podczas sesji Rady Gminy Redzikowo podjęto jednogłośnie uchwałę w sprawie wystąpienia z wnioskiem o zmianę granic Gminy Redzikowo, mając na celu odzyskanie terenów, które zostały włączone do granic Słupska.
Powyższe podsumowanie zostało wygenerowane przez sztuczną inteligencję. Mogą znajdować się z nim błędy oraz nieścisłości. W celu weryfikacji zapisów podsumowania, rekomendujemy przesłuchać nagranie i upewnić się, że zawarte w nim stwierdzenia są zgodne ze stanem faktycznym.